CYKLOTURISTICKÝ KURZ

10.09.2021 | Aktuálně
Ve dnech 6. – 10. října proběhl cykloturistický kurz 8. ročníků, kurz plný výzev, překonávání vlastních limitů, poznání sama sebe, to vše v nádherné přírodě a letos za zcela luxusního počasí.
Týden plný fyzické zátěže, objevování staronových míst a zkoušek psychické odolnosti. Program byl pestrý, bohatý a pro leckteré i vyčerpávající. Vůbec ale nepochybujeme o tom, že se mnozí z žáků budou časem opět vracet na navštívená místa a znovu si vychutnávat krásu našich jesenických hor.
Kurz si můžeme rozdělit na 3 části. První tvoří turistika, při které se někteří z žáků poprvé dostali až na samé vrcholky Jeseníků, ověřili poctivě funkčnost svých turistických bot a možná i pokořili několik svých osobních limitů. Tou nejvíce nezapomenutelnou částí však bývá cyklistická. Kdy jindy se projedete se svou třídou a učiteli na kole, a možná si i legálně zanadáváte v těch nejtěžších kopcích? Kdo by však věřil, že ta nejtěžší zkouška na osmáky teprve čeká – nejen dojet na kole od školy až do kempu v Černém Potoce, ale co teprve přežít noc v tamních chatkách. To byla pro mnohé opravdová výzva. Krásnější noc pro přespání však nemohla být. Teplá zářijová noc, hvězdy nad hlavou, zpívání u táboráku, noční hra…není třeba více slov.
Hlavním cílem bylo také tmelení třídních kolektivů během společných her, a v neposlední řadě i hodně důležité téma nejen pro naši školu, ale pro celou společnost – Co můžeme udělat (nejen jako škola) pro naši přírodu, aby tu s námi ve zdraví přežila i do dalších generací? Musíme říct, že nakonec padly docela zajímavé nápady, kterými se škola bude určitě dále zabývat, a zároveň jsme poodhalili naše mezery, na kterých je třeba ještě zapracovat.
Příběhy z cykloturistického kurzu v nás ještě doznívají, nemůžeme se dočkat, co všechno se dozvíme ze slohových prací osmáků. Každopádně všichni zúčastnění žáci zaslouží pochvalu, nejen za boj se sebou samými, ale i s okolními podmínkami a nevšedními situacemi. Pevně věříme, že tento kurz navždy zůstane v jejich i našich vzpomínkách.
CYKLOTURISTICKÝ KURZ
20210908_091054.jpg