Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 14 0-12 z 166 článků
Florbalová vítězná šňůra starších žaček pokračuje!

Florbalová vítězná šňůra starších žaček pokračuje!

05.12.2022 | Úspěchy
První prosincový den se naše holky z druhého stupně zúčastnily okresního kola ve florbale. Boje se odehrávaly na domácí půdě v naší krásné jesenické hale.

Konkurence sice byla veliká a hřiště možná až moc rozsáhlé, nicméně naše sportovkyně si se vším poradily na výbornou a po trochu dramatickém závěru turnaje, kdy o našem osudu rozhodovalo až sečtení celkového skóre, tak postupují do krajského finále.

A jelikož to se bude také konat u nás v Jeseníku, věříme, že nám dorazíte fandit!
Listopad v družince

Listopad v družince

01.12.2022 | Školní družina
Ve školní družince se toho během listopadu dělo opravdu hodně. Pojďme si připomenout krásné okamžiky.
Vánoční příměstský tábor - nabídka

Vánoční příměstský tábor - nabídka

29.11.2022 | Aktuálně
Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu zvou děti všech věkových kategorií na Ranč Orel (Česká Ves), aby si přišli pořádně užít čas Vánoční. Děti čeká spoustu her, s Vánoční tematikou, pečení, jízda na koni a pokud nasněží, opráší se i sáňky.

27.12 - 30.12.2022
Pythagoriáda 2022

Pythagoriáda 2022

29.11.2022 | Úspěchy
V úterý 1. 11. 2022 bylo ve školní jídelně na Nábřežní v 7:45 nezvykle živo. Sešli se zde vybraní žáci se zájmem o matematiku a logiku nikoliv k příjemnému posezení u jídla (jak by se v jídelně dalo předpokládat), ale k pořádné porci 15 netradičních příkladů, doplňovaček a algebrogramů soutěže Pythagoriáda.
Starší žákyně postoupily do okresního kola ve florbale

Starší žákyně postoupily do okresního kola ve florbale

23.11.2022 | Úspěchy
Dne 22.11. se naše holky zúčastnily okrskového kola ve florbale v hale na Gymnáziu Jeseník.
V prvním zápase si holky poradily vcelku jednoznačně se Supíkovicemi 4:0. Druhý zápas byl ovšem těžkou zkouškou. Skóre se v průběhu zápasu přelévalo ze strany na stranu a nebylo do poslední minuty jisté, kdo si odnese tak důležité body. Nakonec byly šťastnější holky z České Vsi a zvítězily těsně 7:6. Vzápětí ovšem Česká Ves v dramatickém utkání nečekaně podlehla Supíkovicím a po výhře našich nad Gymnáziem Jeseník 4:1 tak slavíme postup do okresního kola z prvního místa.

Holky, gratulujeme!
Podzimní slavnosti

Podzimní slavnosti

21.11.2022 | Aktuálně
Na ZŠ Jeseník se po covidové pauze opět vrátily Podzimní slavnosti! Žáci napříč stupni i jejich rodiče měli nejen možnost procházet se budovou Nábřežní, oděnou v podzimním hávu, ale i vychutnat si v kavárně Pohoda široký sortiment dobrot rozličných chutí (napečený našimi žáky s rodiči), a strávit tak komunitně příjemné a pohodové odpoledne.
Florbalový postup do okresního kola

Florbalový postup do okresního kola

11.11.2022 | Úspěchy
Na palubovce jesenického gymnázia zkřížili florbalové hole naši mladší žáci (6.+7. roč.) s dalšími 4 týmy a byla z toho 4 vítězství.
Preventivní program pro druháčky

Preventivní program pro druháčky

11.11.2022 | Ostatní
Po návštěvě prvňáčků zavítala školní psycholožka do druhých tříd a pro žáky si připravila preventivní program zaměřený na bezpečné používání internetu.
Opékání buřtů se školní družinou

Opékání buřtů se školní družinou

11.11.2022 | Školní družina
Dne 3. 11. 2022 jsme se školní družinou uspořádali poslední rozloučení s podzimem - opékání buřtů. K ohýnku jsme pozvali i rodiče a potěšil nás velký zájem, přestože čas od 14 hodin nebyl pro všechny ideální. Užili jsme si poslední sluneční den a kytarový doprovod od pana učitele Hanulíka. U ohýnku bylo neustále plno a veselo.
Logická olympiáda

Logická olympiáda

05.11.2022 | Úspěchy
V měsíci říjnu se již 15. rokem uskutečnilo základní kolo Logické olympiády žáků základních a středních škol v celé České republice, které pořádá Mensa ČR. Tato soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Naše škola měla také několik želízek v ohni. Na prvním stupni se základního kola zúčastnilo celkem 7 žáků z obou budov naší školy – p. Průchodní a p. Boženy Němcové. A naši malí řešitelé se vůbec ve světě logiky neztratili, ba naopak ukázali, že logika a uplatnění logické myšlení v náročných úkolech je pro ně hračka.

Letošní krosová sezóna vyvrcholila Republikovým finále

Letošní krosová sezóna vyvrcholila Republikovým finále

26.10.2022 | Úspěchy
A že se tak stalo i za účasti týmu mladších žaček naší školy, není pro všechny zainteresované na asociálních sítích žádným překvapením, jelikož vás již celý říjen vás informujeme o úspěšné pouti našich družstev od školního, přes okresní, až po krajské kolo v přespolním běhu družstev.
Drakiáda se školní družinou

Drakiáda se školní družinou

20.10.2022 | Školní družina
Dne 18. 10. 2022 se na pracovišti Boženy Němcové v rámci školní družiny uskutečnila akce pro rodiče a děti s názvem Drakiáda.
Předchozí | Dalšístrana / 14 0-12 z 166 článků