Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 4 0-12 z 48 článků
Do krajiny

Do krajiny

08.12.2021 | Aktuálně
V uplynulém týdnu navštívili žáci třídy Montessori a V. A výstavu s názvem Do krajiny. Velmi hezky zpracované téma jesenických hor malířem Adamem Kašparem uvedla paní Lucie Štůlová Vobořilová a její vstřícný a motivující přístup vtáhl děti do poznávání uměleckých děl. Interaktivní hravou formou mohly samy rozpoznat ztvárnění především neživé přírody a také si vyzkoušely, jak taková díla vznikají. Odnesly si drobný dárek ve formě kamínku z našich hor.
Téma výstavy děti zaujalo, většina dětí se s takovou formou prezentace umění ještě nesetkala, získaly novou zkušenost. Za to paní
Mladší holky třetí, kluci padli ve finále

Mladší holky třetí, kluci padli ve finále

07.12.2021 | Úspěchy
A máme za sebou další školní soutěž a tou bylo okresní kolo mladšího žactva (kat. III. – 6. a 7. roč.) ve florbalu. Obě okresní finále proběhla v jesenické čarokrásné hale v minulém týdnu.
Pozitivní report č. 2:

Pozitivní report č. 2:

05.12.2021 | Aktuálně
Naše škola se i letos zapojila do již 25. jubilejní veřejné sbírky Ligy proti rakovině. Žáci školního parlamentu prodávali kytičky měsíčku lékařského a zde je výsledek.
Čertovský rej

Čertovský rej

03.12.2021 | Aktuálně
S malým předstihem se dnes na všechny žáčky 1. stupně přišla podívat Mikulášská výprava. Nespočet čertíků a andělů doprovodilo Mikuláše a hlavní čertici Elfrídu.
Pozitivní report č. 1:

Pozitivní report č. 1:

01.12.2021 | Aktuálně
Je čas reportovat nějaké dobré zprávy, ačkoliv to možná bude muset být malinko šroubované.
Situace je únavná. Některé třídy poloviční, žáci jsou z části ve škole a z části doma, učitelé učí hybridně, některé třídy již distančně nebo dokonce "hybridně externě" jako např. paní učitelka A. Červená, která do včerejška učila žáky ve škole z domu z karantény. Do toho všeho učitelé suplují běžně i 3 až 4 hodiny denně za nemocné kolegy...
Duhová písnička

Duhová písnička

30.11.2021 | Úspěchy
Po roční pauze si mohli letos žáci místních základních škol zazpívat na pěvecké soutěži Duhová písnička. Vše se odehrávalo 30. listopadu v Kapli. Obvzláště v nejmladší kategorii byly výkony dětských pěvců a pěvkyň velmi vyrovnané a na vysoké úrovni.
Covid ve školách - kdo o čem rozhoduje?

Covid ve školách - kdo o čem rozhoduje?

16.11.2021 | Aktuálně
Aktuální situace ve školách způsobuje, že je často nutné jednat ve velmi krátkém čase. Ne všude je stejná praxe a ne vždy je jasné, kdo o čem rozhoduje. Na základě nejčastějších dotazů jsme pro školy i rodiče připravili leták s informacemi o tom, za co odpovídá rodič, co je v kompetenci ředitele a o čem rozhoduje krajská hygienická stanice!
Deváťáci učí páťáky

Deváťáci učí páťáky

16.11.2021 | Aktuálně
V úterý 16. listopadu si žáci pátých tříd vyzkoušeli, jaké je to být "druhostupňákem"!
Ráno se všechny páté třídy vydaly na návštěvu na ZŠ Nábřežní. Hned u dveří nás již vítali žáci devátých tříd, kteří celý den páťáky provázeli po rozlehlé škole. Ukazovali dětem učebny a páťáci mohli vyzkoušet, jaké je to učit se třeba němčinu, podívali se do laboratoře chemie, dílen, kuchyňky... Dokonce si mohli na 3D tiskárně vytisknout vlastní přívěsek s nápisem ZŠ Jes.
Všem se návštěvní den moc líbil a už teď se někteří těší na příští školní rok.
Pythagoriáda

Pythagoriáda

16.11.2021 | Úspěchy
To, že školní jídelna není jen místem poledního setkávání žáků a učitelů u oběda, dokazuje i školní kolo tradiční matematické soutěže Pythagoriáda.
U porce 15 netradičních příkladů, algebrogramů a doplňovaček se sešlo na začátku listopadu za dodržení všech hygienických opatření celkem 60 žáků 6. – 9. ročníku – zájemců o matematiku.
Stromy – naše bohatství

Stromy – naše bohatství

15.11.2021 | Školní družina
Družinka Průchodní se pustila do vyrábění na téma Stromy – naše bohatství.
Děti se pustily do výroby různých dekorací z přírodnin, které nasbíraly při pobytu venku a na vycházkách v ŠD.
Předchozí | Dalšístrana / 4 0-12 z 48 článků