Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 14 0-12 z 158 článků
Hledá se učitel/ka 1. stupně

Hledá se učitel/ka 1. stupně

08.08.2022 | Aktuálně
Do našeho středu přijmeme kolegu nebo kolegyni na pracovní pozici učitel prvního stupně. Jedná se o dlouhodobý zástup za pracovní neschopnost na plný úvazek s perspektivou dlouhodobé spolupráce. Nástup možný od září 2022.
Pracovní sešity 1. i 2. stupeň

Pracovní sešity 1. i 2. stupeň

31.07.2022 | Aktuálně
Pracovní sešity pro 1. i 2. stupeň (2. - 9. třída) jsou již přichystané k zakoupení v KNIHKUPECTVÍ DOMEČEK!

Na lepší časy! Aneb proč potřebujeme prázdniny?

Na lepší časy! Aneb proč potřebujeme prázdniny?

30.06.2022 | Aktuálně
Přiblížilo se období zaslouženého odpočinku – hlavní prázdniny. Od roku 1787 jsou stanoveny na měsíce červenec a srpen. Jejich praktickým důvodem byla mimo jiné i potřeba zapojit děti do práce na polích. Letos máme úplně jiné důvody.
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou

Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou

29.06.2022 | Aktuálně
Vůně přicházejících prázdnin už se line vzduchem, sluníčko nám kreslí na tvář letní odstín a poslední zvonění už se blíží mílovými kroky! Co to tedy znamená? No že se chystá Doškolná! Akce, která nás všechny stmeluje, poukazuje na správné hodnoty, oslavuje hravost, kreativitu a týmovou spolupráci, oceňuje ty nejlepší z nejlepších a navíc ještě nese prvky charitativní.
Rozloučení s deváťáky

Rozloučení s deváťáky

28.06.2022 | Aktuálně
Do ruky kapesník a utírat hlavně zlehka, aby se neponičil make-up. Pro naše deváťáky, jejich rodiče a učitele, pro celou naši školu, přišla ta dlouho očekávaná chvíle, kdy se na nás z pódia usmějí a zamávají všem úplně naposledy. Pro všechny zúčastněné jsou to vždy chvíle dojetí, nostalgie a bohatých vzpomínek. Moment uvědomění si, že už do světa posíláme téměř dospělé lidi, kterým jsme se snažili vtisknout to nejlepší z nás všech a budeme doufat, že se v našem pestrém světě neztratí. I deváťáci si uvědomují, že končí jed
Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!

Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!

27.06.2022 | Aktuálně
Rok se s rokem sešel, konec školního roku už pomalu tahá za poslední zvonění a my se loučíme s našimi deváťáky. Před závěrečnou rozlučkou ale vždy následuje ještě prestižní baseballové utkání – výběr ze všech devátých tříd vs pedagogové, které se letos konalo již popáté, to už věru začíná být
skvělá tradice!
Úspěšný Literární festival

Úspěšný Literární festival

24.06.2022 | Aktuálně
Naši žáci 2. stupně se aktivně zapojili do 2. ročníku Literárního festivalu a odnesli si celou řadu ocenění. Mnozí v sobě objevili skrytý literární, divadelní i pohybový talent a svými představeními, básněmi, úvahami i povídkami oslovili porotu i publikum. Nosným tématem byla „Kniha“ nebo „Cesta za štěstím“. Některé práce jsme si mohli poslechnout přímo v den konání festivalu, v pátek 17.6., jiné - např. komiksy na regionální pověsti nebo blackout poetry neboli naleznou báseň, si bylo možné prohlédnout ve vestibulu knihovny. Všem oceněným žákům děkujeme za tvůrčí kreativitu.
J. Zlámalová
Jako much, ale bez komárů

Jako much, ale bez komárů

23.06.2022 | Aktuálně
Dvěma ukrutnými bouřemi byl orámován letošní vodácký kurz tří tříd 9. ročníku. Při první, prakticky po příjezdu, jsme holýma rukama zachraňovali rozestavěné stany, aby nám neulétly v dál. A ta druhá, kdy jsme se sotva doploužili do tábora po celodenním vodním putování, už nás, ani naše profivypnuté stany, nemohla absolutně rozhodit a brali jsme ji jako příjemné zchlazení s následnou bahenní koupelí.
Co vše musím znát, abych mohl chytat ryby?

Co vše musím znát, abych mohl chytat ryby?

21.06.2022 | Školní družina
Minulý týden proběhla beseda o rybaření. Děti ze školní družiny měly možnost seznámit se s pomůckami, které jsou potřeba při rybaření. Podle obrázků poznávaly ryby, které mohou v našich vodách chytat. Besedu vedl vychovatel P. Dzubák, který předával své zkušenosti z praxe. Děti pokládaly otázky a aktivně se zapojovaly do diskuze. Pro nepřízeň počasí se beseda nakonec konala přímo v družině, ale nechyběla ani ryba. Děti si to užily.
Ať každý najde koníček, který ho bude bavit.
Vychovatelé z Průchodní
Školní výlet- 3. a 4. ročníky

Školní výlet- 3. a 4. ročníky

20.06.2022 | Aktuálně
Třeťáci a čtvrťáci se vypravili na školní výlet do tábora Černý Potok, kde je čekal celodenní animační program. I když malinko popršelo, výlet hodnotíme na výbornou!
Školní výlet 7.A,B

Školní výlet 7.A,B

14.06.2022 | Aktuálně
Žáci 7.A a 7.B se podívali nejen za hranice České republiky, ale někteří si sáhli i na hranice svého strachu a pociťovali adrenalin v krvi celý den. Desítky volných pádů, chvilku hlavou nahoru, poté hlavou dolů, mokří, suší jsme si užívali největší a nejrychlejší dráhy v Evropě v zábavném parku Energylandie v polském městě Zator odkud si žáci odnáší spoustu krásných zážitků.
Předchozí | Dalšístrana / 14 0-12 z 158 článků