Školní družina

Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 24 článků
Co vše musím znát, abych mohl chytat ryby?

Co vše musím znát, abych mohl chytat ryby?

21.06.2022 | Školní družina
Minulý týden proběhla beseda o rybaření. Děti ze školní družiny měly možnost seznámit se s pomůckami, které jsou potřeba při rybaření. Podle obrázků poznávaly ryby, které mohou v našich vodách chytat. Besedu vedl vychovatel P. Dzubák, který předával své zkušenosti z praxe. Děti pokládaly otázky a aktivně se zapojovaly do diskuze. Pro nepřízeň počasí se beseda nakonec konala přímo v družině, ale nechyběla ani ryba. Děti si to užily.
Ať každý najde koníček, který ho bude bavit.
Vychovatelé z Průchodní
TALENTMÁNIE NA BOŽENCE

TALENTMÁNIE NA BOŽENCE

08.06.2022 | Školní družina
Minulý týden na Božence proběhla celodružinová soutěž,,Talentmánie“, která pro velký zájem účinkujících byla rozdělena do dvou dnů v týdnu. Celkem jsme shlédli 30 vystoupení dětí, které ukázaly svůj talent taneční, pěvecký, fotbalový, hudební, hrou na klarinet, housličky, keyboard, flétnu.
Vycházka naším městem

Vycházka naším městem

31.05.2022 | Školní družina
ve ČT 26. 5. jsme 3. a 4. odd. vyrazili na procházku naším městem. První zastávkou byla voliéra s andulkami, papoušky a křepelkou. Potom jsme zamířili do Smetanových sadů - hřiště, ozdobené prameny s úkoly pro děti a Priessnitzův pomník nakonec. Tady jsme se pořádně napili čisté vody. Rozloučili jsme se s mladšími dětmi a 4. odd. pokračovalo dál, kolem vily Regenhart na poslední zastávku naší cesty a tou bylo Jesenické náměstí.. zmrzlina, hranolky….a potom už zpět do školy.
Slunečná vycházka po pamětihodnostech Jeseníku

Slunečná vycházka po pamětihodnostech Jeseníku

26.05.2022 | Školní družina
Dne 19.5.2022 vyrazilo 2. a 3. oddělení ŠD na společnou vycházku. Cílem bylo navštívit zajímavá a historická místa v Jeseníku.
2 .oddělení tvořené dětmi z 2. D a 3. B pod vedením paní vychovatelky Rekové.
3. oddělení tvořené dětmi ze 2. C a 3. C pod vedením paní vychovatelky Spáčilové.
SOBOTNÍ VÝLET SE ŠKOLNÍ DRUŽINOU

SOBOTNÍ VÝLET SE ŠKOLNÍ DRUŽINOU

19.05.2022 | Školní družina
V sobota 14. 5. 2022 byla v Jeseníku dnem plný akcí a aktivit - restaurant day, otevírání lázeňské sezony, zápas florbalistů i fotbalistů, výjezd mažoretek. Přesto jsme se v tento den vypravili se školní družinou na výlet. Tento byl určen nejen pro děti, ale i rodiče.
Čarodějnické rejdění u prvostupňařů

Čarodějnické rejdění u prvostupňařů

03.05.2022 | Školní družina
Děti z přípravky se na celý týden ocitli v kouzelnické škole. Paní učitelka Filomena a paní asistentka Kasandra dětem připravily čarodějnický koutek plný hadů, pavouků, myši a žab. Nejmenší žáčci si společně vytvořili lexikon kouzel, ochutnali nevšední laskominy, připravil lektvary a k tomu všemu plnili spoustu čarodějnických úkolů. V neposlední řadě jsme také tvořily čarodějnický portrét, rozježenou kočku, kotel s lektvarem a věšteckou kouli.
PAŠIJOVÝ TÝDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PAŠIJOVÝ TÝDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

29.04.2022 | Školní družina
Pašijový týden jsme ve školní družině naplno využili. S dětmi jsme si povídali a četli o tradicích, které se v tomto týdnu dodržují a především jsme využili krásného počasí, které nám tento týden přinesl. Na naší zahradě jsme vytáhli stolky a lavice a pustili jsme se do ,,jarního tvoření“.
VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

19.04.2022 | Školní družina
Po dvou letech proběhla akce VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ. Znovu jsme mohli pozvat maminky, tatínky, babičky… a sourozence na společné tvoření velikonočních dekorací ve školní družině na budově Boženy Němcové.
Exkurze v divadle

Exkurze v divadle

13.04.2022 | Školní družina
Děti ze školní družinky se koncem března vydaly na exkurzi do divadla k příležitosti oslav světového dne divadel. V divadle nás přivítala paní ředitelka, která nás zavedla do místností, kam se běžný návštěvník nedostane. Děti nejvíce zaujala místnost, kde vzniká zvuková a světelná produkce. Samozřejmě velkým zážitkem bylo stát na jevišti, pro některé úplně poprvé. Děti si s radostí na jevišti zahrály pohádku O koblížkovi, kterou jsme si v družince nacvičili.
Co se děje v družince?

Co se děje v družince?

12.04.2022 | Školní družina
V rámci dnů vody kluci stavěli velký maják. Použili jsme snad všechny kostičky ze stavebnic seva ze 4. a 5. odd. šd. Vytvořili jsme i vlastní moře a to využitím použitých plastových lahví, které jsme nastříhali. Apcyklace v umění.
Umění vpřed!

Umění vpřed!

11.04.2022 | Školní družina
Oddělení ŠD na Průchodní ulici, konkrétně čtvrťáci, navštívili otevřenou výstavu výtvarných prací absolventů Základní umělecké školy v Jeseníku pod vedením paní J. Krhánkové. Děti rozpoznávaly díla svých učitelů výtvarného oboru a obdivovaly ostatní obrazy a plastiky ze skla i keramiky.
Vychovatelka Hájková V.
Den vody očima družiny

Den vody očima družiny

08.04.2022 | Školní družina
Školní družina se vypravila k vodě. Nebylo nás hodně, ale počasí nám přálo a skvěle jsme si to užili.
Cílem naší procházky byly rybníky za podjezdem v Jeseníku. Zde jsme se potkali s tatínkem rybářem, který nám ukázal vše potřebné k chytání ryb, tak i úlovek. Poseděli jsme na hrázi, popovídali jsme si, uspořádali jsme závody ve skoku do dálky a potom už rychle zpět do školy. Tentokrát ne po cestě, ale přes místní louky. Uzavřeli jsme tím celotýdenní námět ve školní družině, který nás provázel jak při hrách, tak i při výtvarných činnostech.
Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 24 článků