Úspěchy

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 31 článků
OK matematické soutěže pro žáky 4. tříd v Javorníku

10.05.2022 | Úspěchy
V úterý 10.5.2022 proběhla v Javorníku matematická soutěž pro čtvrté ročníky. Celkem přijelo na soutěž 29 žáků. Naše škola vyslala 7 počtářů.
ZŠ v Javorníku si na soutěžící připravila různé úkoly i chytáky, ale to naše děti neodradilo a hned po odstartování se vrhly na výpočty. Maximálně mohli získat 25 bodů, to se však nikomu nepodařilo. Nejvyšší skóre dosáhl náš žák Honza Palčo, celkem 21 bodů a o jeden bod méně získal Matyáš Klotz.
Velká gratulace vítězům, i zúčastněným.
27. ročník Hubertova poháru

06.05.2022 | Úspěchy
Běžím, hodím, sestřelím, přelezu a hurá do cíle. Tak to je Hubertův pohár, který se po dvouleté přestávce opět uskutečnil v supíkovické aréně. Sv. Hubert jako patron všech lovců dohlížel na více než stovku závodníků z devíti jesenických škol, kteří museli na tříkilometrovém okruhu obstát ve střelbě ze vzduchovky, v hodu granátem na cíl a v přelézání vodorovně ukotveného lana nad roklí plnou pavouků.
Nebojme se jazyka

04.05.2022 | Úspěchy
Přinášíme výsledky ze soutěže Nebojme se jazyka, kterou pořádá již tradičně ZŠ Jeseník. Českou sekci určenou pro žáky 4. ročníků připravila paní učitelka Koukolová společně s paní učitelkou Drtilovou. Anglickou sekci pro 5. ročníky zajistila paní učitelka Holubová, Pecinová a Dobešová. Děkujeme našim žákyním devátých ročníků za pomoc při organizaci. A nyní už konečné pořadí:
Zvoneček 2022

02.05.2022 | Úspěchy
Po roční pauze si mohli letos žáci místních základních škol zazpívat na soutěži lidových písní - Zvoneček. Vše se odehrávalo 26. dubna v Kapli. Výkony dětských pěvců a pěvkyň byly ve všech kategoriích velmi vyrovnané a na vysoké úrovni. Celkově se zúčastnilo kolem 70 dětí.
Školní kolo pěvecké soutěže Zvoneček

22.04.2022 | Úspěchy
Po recitaci přišel na řadu také zpěv. Na obou budovách prvního stupně se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže Zvoneček. Všichni malí zpěváčci předvedli krásné výkony, slyšeli jsme lidové písně v podání houslí, kytary i klavíru. V 1.kategorii soutěžili žáci 2. a 3. tříd, ve 2.kategorii zpívali žáci 4. a 5.ročníků.
Minikopaná

20.04.2022 | Úspěchy
Dne 20.4. se na fotbalovém hřišti v Jeseníku konal turnaj 8.-9. ročníků ZŠ v Minikopané. Naše škola se rozhodla dát prostor všem ročníkům druhého stupně, ať nikdo o radost z fotbalu nepřijde. Výběr 6. až 9. ročníku se umístil na čtvrtém místě z celkového počtu 9 škol. Po úvodním suverénním vítězství ve skupině nám nepřálo štěstí ve vyřazovací fázi a nakonec bereme bramborové medaile.
Přírodovědná korespondenční soutěž

31.03.2022 | Úspěchy
Přírodovědná korespondenční soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Středisko volného času DUHA, zná své vítěze.

Tématem III.kategorie (6. a 7. ročník) byly v letošním ročníku Odpady v mořích. Úkolem bylo zjistit informace o původu a druzích odpadů v oceánech a o jejich vlivu na život v mořích a vyrobit z použitého plastu model zvířete, jehož život je vázaný na vodu. V kategorii 8. a 9. ročníku měli žáci napsat a výtvarně zpracovat různé zajímavosti z CHKO Jeseníky.
Matematický klokan

30.03.2022 | Úspěchy
Také naše škola se zapojila do matematické soutěže - Matematický klokan. Na 1. stupni jsme zkoušeli počítat všichni v každé třídě. Některé úlohy se nám zdály lehoučké, některé neřešitelné. Přesto jsme se s tím dokázali popasovat.
Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině

21.03.2022 | Úspěchy
Trochu zaskočená a hlavně příjemně překvapená byla po vyhlášení výsledků Veronika Ondrušková z 9. B v úterý 15. 3. To byl totiž den D soutěže, kterou jsme opět měli tu čest uspořádat na ZŠ Jeseník - na budově Nábřežní. Jedná se o čím dál oblíbenější soutěž v konverzaci v anglickém jazyce.
Okresní kolo recitační soutěž

16.03.2022 | Úspěchy
Okresní kolo recitační soutěže se uskutečnilo dne 9. 3. 2022 v prostorách Střediska volného času DUHA Jeseník.
PĚKNÉ DRUHÉ MÍSTO V KK PŘEHAZOVANÉ

16.03.2022 | Úspěchy

Krátce po vítězství v okresním kole jsme odehráli zápasy v kole krajském. Ani tady se družstvo naší školy neztratilo. Opět po dramatických zápasech a srovnaném bodovém skóre rozhodlo o vítězi počet vyhraných setů. Naši hráči vyhráli první utkání nad pozdějším vítězi turnaje. Byl to zápas velmi těžký, vyrovnaný, bojovalo se o každý míč, viděli jsme i dlouhé výměny míčů, perfektní chytání, podávání, smečování z obou stran. Tento zápas nás stál hodně sil, které nám chyběly proti dalšímu odpočinutému soupeři, se kterým jsme prohráli, ale přesto jsme skončili na krásném druhém místě.
ŠK BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

14.03.2022 | Úspěchy
Gratulujeme úspěšným řešitelům školního kola 56. ročníku Biologické olympiády a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.
Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 31 článků