Úspěchy

12 článků
Bronz z krajského kola ve florbalu

19.01.2022 | Úspěchy
I když se družstvo mladších žáků naší školy neprobojovalo na krajské kolo přímo, přálo mu
štěstí a jako první náhradník se nakonec florbalového turnaje, hraného v jesenické městské hale, zúčastnilo.
Pět mančaftů z jednotlivých okresů Olomouckého kraje, to už není nedělní buchta u babičky, ale pořádná mela. A ani v ní se náš mladý tým neztratil.
Mladší holky třetí, kluci padli ve finále

07.12.2021 | Úspěchy
A máme za sebou další školní soutěž a tou bylo okresní kolo mladšího žactva (kat. III. – 6. a 7. roč.) ve florbalu. Obě okresní finále proběhla v jesenické čarokrásné hale v minulém týdnu.
Florbal st. žáci - 2. místo

06.12.2021 | Úspěchy
V pondělí 6.12.2021 se žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Jeseníku účastnili OK ve florbale v městské hale Jeseník.
Duhová písnička

30.11.2021 | Úspěchy
Po roční pauze si mohli letos žáci místních základních škol zazpívat na pěvecké soutěži Duhová písnička. Vše se odehrávalo 30. listopadu v Kapli. Obvzláště v nejmladší kategorii byly výkony dětských pěvců a pěvkyň velmi vyrovnané a na vysoké úrovni.
Pythagoriáda

16.11.2021 | Úspěchy
To, že školní jídelna není jen místem poledního setkávání žáků a učitelů u oběda, dokazuje i školní kolo tradiční matematické soutěže Pythagoriáda.
U porce 15 netradičních příkladů, algebrogramů a doplňovaček se sešlo na začátku listopadu za dodržení všech hygienických opatření celkem 60 žáků 6. – 9. ročníku – zájemců o matematiku.
Vítězství mladších žáků ve florbalu

11.11.2021 | Úspěchy
Vítězstvím ve všech třech utkáních s celkovým skóre 17:2 si družstvo našich mladších žáků vybojovalo postup do okresního kola ve florbalu. Stalo se tak ve středu 10.11. 2021 na okrskovém turnaji v Mikulovicích, kde náš tým postupně přehrál Českou Ves, domácí Mikulky a na závěr i Supiky.
OK ve florbale st. žákyně - 1. místo

10.11.2021 | Úspěchy
Ve středu 3. 11. 2021 proběhlo v tělocvičně na Gymnáziu Jeseník OK ve florbalu, kterého se zúčastnily vybrané žákyně ZŠ Jeseník Nábřežní, Gymnázia Jeseník, ZŠ Česká Ves a ZŠ Supíkovice. Náš tým reprezentovaly žákyně 8. a především 9. ročníku (P. Juřenová, N. Kakarasidu, V. Gajdošová, D. Navrátilová, B. Osladilová, L. Jurčáková, B. Macurová).
Brambory z Vysočiny pro náš tým aneb další úspěch na republikové úrovni

06.11.2021 | Úspěchy
I když headline může v někom evokovat všelicos, tak o bramborovou brigádu opravdu nešlo.
V proslulé Vysočina aréně, nasáklé množstvím podniků světového poháru, se totiž poslední říjnový týden konalo Republikové finále AŠSK v přespolním běhu družstev. Sem si z krajského kola vybojovalo postup dívčí družstvo našich starších žákyň ve složení Viki Gajdošová, Barča Macurová, Nelča Poskerová, Lucka Jurčáková a Anet Streitová.
Přírodovědný klokan

25.10.2021 | Úspěchy
Reakční doba řidiče je 1 s. Jakou vzdálenost urazí před šlápnutím na brzdu, když při rychlosti 96 km/h spatří červenou na semaforu?
Krajské kolo v krosu s naší dominancí

25.10.2021 | Úspěchy
Suverénním výkonem již v OK AŠSK v přespolním běhu si všechna naše čtyři družstva zajistila postup do kola krajského. To se uskutečnilo minulý týden na krásných přírodních tratích jesenického Fenix Ski Teamu v areálu Za Podjezdem.
OK v přespoláku otevřelo opět školní soutěže

17.09.2021 | Úspěchy
Navzdory počasí panovala minulý čtvrtek ve Ski areálu Miroslav slavnostní nálada. Není divu, když se zde po roce a půl konala první školní sportovní akce po covidové přestávce. Krásné podzimní pošmourno přivítalo přes dvě stovky účastníků okresního kola školních družstev v přespolním běhu z desítky základních škol našeho okresu.
ZLATÝ LIST

17.09.2021 | Úspěchy
Dne 17. září se vybraní žáci naší školy zúčastnili již 49. ročníku přírodovědné soutěže Zlatý list!
 12 článků