Úspěchy

Předchozí | Dalšístrana / 4 0-12 z 37 článků
Starší žákyně postoupily do okresního kola ve florbale

23.11.2022 | Úspěchy
Dne 22.11. se naše holky zúčastnily okrskového kola ve florbale v hale na Gymnáziu Jeseník.
V prvním zápase si holky poradily vcelku jednoznačně se Supíkovicemi 4:0. Druhý zápas byl ovšem těžkou zkouškou. Skóre se v průběhu zápasu přelévalo ze strany na stranu a nebylo do poslední minuty jisté, kdo si odnese tak důležité body. Nakonec byly šťastnější holky z České Vsi a zvítězily těsně 7:6. Vzápětí ovšem Česká Ves v dramatickém utkání nečekaně podlehla Supíkovicím a po výhře našich nad Gymnáziem Jeseník 4:1 tak slavíme postup do okresního kola z prvního místa.

Holky, gratulujeme!
Florbalový postup do okresního kola

11.11.2022 | Úspěchy
Na palubovce jesenického gymnázia zkřížili florbalové hole naši mladší žáci (6.+7. roč.) s dalšími 4 týmy a byla z toho 4 vítězství.
Logická olympiáda

05.11.2022 | Úspěchy
V měsíci říjnu se již 15. rokem uskutečnilo základní kolo Logické olympiády žáků základních a středních škol v celé České republice, které pořádá Mensa ČR. Tato soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Naše škola měla také několik želízek v ohni. Na prvním stupni se základního kola zúčastnilo celkem 7 žáků z obou budov naší školy – p. Průchodní a p. Boženy Němcové. A naši malí řešitelé se vůbec ve světě logiky neztratili, ba naopak ukázali, že logika a uplatnění logické myšlení v náročných úkolech je pro ně hračka.

Letošní krosová sezóna vyvrcholila Republikovým finále

26.10.2022 | Úspěchy
A že se tak stalo i za účasti týmu mladších žaček naší školy, není pro všechny zainteresované na asociálních sítích žádným překvapením, jelikož vás již celý říjen vás informujeme o úspěšné pouti našich družstev od školního, přes okresní, až po krajské kolo v přespolním běhu družstev.
Veleúspěšné krajské kolo v krosu

18.10.2022 | Úspěchy
Ani tímto krajským úspěchem, který avizuje název článku, však nekončí pouť našich šikovných dětí v celé hierarchii seriálu přespolního běhu družstev. Ale vezměme to popořadě, ať v tom nemáte hokej, byť se jedná o přespolní běh.
OK přespolního běhu

05.10.2022 | Úspěchy
Dětí na loukách ve Ski areálu Miroslav bylo více jak hub v blízkém lese. Konalo se zde již tradičně okresní kolo v přespolním běhu družstev, které rozhodovalo i o postupu do „kraje“. Naše škola postavila kompletní týmy z I. i II. stupně školy, takže půl stovka žáků naší školy reprezentovala všechny tři budovy.
Školní kolo přespoláčku s hojnou účastí

05.10.2022 | Úspěchy
Zapojit co nejvíce našich žáků do sportovní aktivity ihned po prázdninách bylo cílem školního kola v přespolním běhu. Na trati dlouhé 1 100m v okolí školy se startem i cílem na školním hřišti se v průběhu posledního zářijového utkalo na 160 žáků z II. stupně naší alma mater.
A i když o výsledky (kompletní naleznete níže) šlo až na prvním místě, staly se rovnou podkladem pro nominaci k reprezentaci školy v okresním kole v přespoláčku.
OK matematické soutěže pro žáky 4. tříd v Javorníku

10.05.2022 | Úspěchy
V úterý 10.5.2022 proběhla v Javorníku matematická soutěž pro čtvrté ročníky. Celkem přijelo na soutěž 29 žáků. Naše škola vyslala 7 počtářů.
ZŠ v Javorníku si na soutěžící připravila různé úkoly i chytáky, ale to naše děti neodradilo a hned po odstartování se vrhly na výpočty. Maximálně mohli získat 25 bodů, to se však nikomu nepodařilo. Nejvyšší skóre dosáhl náš žák Honza Palčo, celkem 21 bodů a o jeden bod méně získal Matyáš Klotz.
Velká gratulace vítězům, i zúčastněným.
27. ročník Hubertova poháru

06.05.2022 | Úspěchy
Běžím, hodím, sestřelím, přelezu a hurá do cíle. Tak to je Hubertův pohár, který se po dvouleté přestávce opět uskutečnil v supíkovické aréně. Sv. Hubert jako patron všech lovců dohlížel na více než stovku závodníků z devíti jesenických škol, kteří museli na tříkilometrovém okruhu obstát ve střelbě ze vzduchovky, v hodu granátem na cíl a v přelézání vodorovně ukotveného lana nad roklí plnou pavouků.
Nebojme se jazyka

04.05.2022 | Úspěchy
Přinášíme výsledky ze soutěže Nebojme se jazyka, kterou pořádá již tradičně ZŠ Jeseník. Českou sekci určenou pro žáky 4. ročníků připravila paní učitelka Koukolová společně s paní učitelkou Drtilovou. Anglickou sekci pro 5. ročníky zajistila paní učitelka Holubová, Pecinová a Dobešová. Děkujeme našim žákyním devátých ročníků za pomoc při organizaci. A nyní už konečné pořadí:
Zvoneček 2022

02.05.2022 | Úspěchy
Po roční pauze si mohli letos žáci místních základních škol zazpívat na soutěži lidových písní - Zvoneček. Vše se odehrávalo 26. dubna v Kapli. Výkony dětských pěvců a pěvkyň byly ve všech kategoriích velmi vyrovnané a na vysoké úrovni. Celkově se zúčastnilo kolem 70 dětí.
Školní kolo pěvecké soutěže Zvoneček

22.04.2022 | Úspěchy
Po recitaci přišel na řadu také zpěv. Na obou budovách prvního stupně se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže Zvoneček. Všichni malí zpěváčci předvedli krásné výkony, slyšeli jsme lidové písně v podání houslí, kytary i klavíru. V 1.kategorii soutěžili žáci 2. a 3. tříd, ve 2.kategorii zpívali žáci 4. a 5.ročníků.
Předchozí | Dalšístrana / 4 0-12 z 37 článků