Úspěchy

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 28 článků
Lyžuj lesy na rejvízských lukách

Lyžuj lesy na rejvízských lukách

02.02.2023 | Úspěchy
Vpravdě v zimním počasí se čtyřicítka dětí 1.-8. tříd naší školy proháněla ve stopách rejvízských luk v rámci náborového závodu Lyžuj lesy. A proháněli se i díky celkem silnému větru, až měl zodpovědný pedagogický doprovod strach, že ty drobnější závoďáčky bude sbírat právě v lesích ČR.
Krajské kolo v šachovém turnaji

Krajské kolo v šachovém turnaji

31.01.2023 | Úspěchy
Po vítězství našeho šachového týmu v okresním kole přeboru škol, které se konalo v Jeseníku, jsme odcestovali 26. 1. 2023 na krajské kolo do Olomouce na Přírodovědeckou fakultu UP. V konkurenci devíti družstev z Olomoucka jsme se umístili na třetím místě.
Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

14.12.2022 | Úspěchy
V pondělí 5. 12. 2022 porovnalo úroveň vlastního jazykového a slohového projevu ve školním kole Olympiády v českém jazyce 16 žáků z 8. a 9. ročníku.
Duhová písnička

Duhová písnička

12.12.2022 | Úspěchy
Ve čtvrtek 8. 12. byla jesenická Kaple svědkem krásných pěveckých výkonů. O úžasnou atmosféru na okresní pěvecké soutěži Duhová písnička se zasloužili i zpěváci z naší školy. Porotu nejvíce zaujal výkon M. Snášela, který získal diplom a cenu za 1. místo. Gratulujeme!
Šachový turnaj

Šachový turnaj

11.12.2022 | Úspěchy
Žáci z prvního i druhého stupně ZŠ Jeseník velmi úspěšně reprezentovali naši školu na turnaji, který uspořádal Šachový Klub Jeseník dne 6. 12. 2022 ve spolupráci s Gymnáziem Jeseník. Na tomto Okresním přebor družstev v rapid šachu bojovalo 40 mladých a nadějných šachistů z celého okresu.
Florbalová vítězná šňůra starších žaček pokračuje!

Florbalová vítězná šňůra starších žaček pokračuje!

05.12.2022 | Úspěchy
První prosincový den se naše holky z druhého stupně zúčastnily okresního kola ve florbale. Boje se odehrávaly na domácí půdě v naší krásné jesenické hale.

Konkurence sice byla veliká a hřiště možná až moc rozsáhlé, nicméně naše sportovkyně si se vším poradily na výbornou a po trochu dramatickém závěru turnaje, kdy o našem osudu rozhodovalo až sečtení celkového skóre, tak postupují do krajského finále.

A jelikož to se bude také konat u nás v Jeseníku, věříme, že nám dorazíte fandit!
Pythagoriáda 2022

Pythagoriáda 2022

29.11.2022 | Úspěchy
V úterý 1. 11. 2022 bylo ve školní jídelně na Nábřežní v 7:45 nezvykle živo. Sešli se zde vybraní žáci se zájmem o matematiku a logiku nikoliv k příjemnému posezení u jídla (jak by se v jídelně dalo předpokládat), ale k pořádné porci 15 netradičních příkladů, doplňovaček a algebrogramů soutěže Pythagoriáda.
Starší žákyně postoupily do okresního kola ve florbale

Starší žákyně postoupily do okresního kola ve florbale

23.11.2022 | Úspěchy
Dne 22.11. se naše holky zúčastnily okrskového kola ve florbale v hale na Gymnáziu Jeseník.
V prvním zápase si holky poradily vcelku jednoznačně se Supíkovicemi 4:0. Druhý zápas byl ovšem těžkou zkouškou. Skóre se v průběhu zápasu přelévalo ze strany na stranu a nebylo do poslední minuty jisté, kdo si odnese tak důležité body. Nakonec byly šťastnější holky z České Vsi a zvítězily těsně 7:6. Vzápětí ovšem Česká Ves v dramatickém utkání nečekaně podlehla Supíkovicím a po výhře našich nad Gymnáziem Jeseník 4:1 tak slavíme postup do okresního kola z prvního místa.

Holky, gratulujeme!
Florbalový postup do okresního kola

Florbalový postup do okresního kola

11.11.2022 | Úspěchy
Na palubovce jesenického gymnázia zkřížili florbalové hole naši mladší žáci (6.+7. roč.) s dalšími 4 týmy a byla z toho 4 vítězství.
Logická olympiáda

Logická olympiáda

05.11.2022 | Úspěchy
V měsíci říjnu se již 15. rokem uskutečnilo základní kolo Logické olympiády žáků základních a středních škol v celé České republice, které pořádá Mensa ČR. Tato soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Naše škola měla také několik želízek v ohni. Na prvním stupni se základního kola zúčastnilo celkem 7 žáků z obou budov naší školy – p. Průchodní a p. Boženy Němcové. A naši malí řešitelé se vůbec ve světě logiky neztratili, ba naopak ukázali, že logika a uplatnění logické myšlení v náročných úkolech je pro ně hračka.

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 28 článků