Předchozí | Dalšístrana / 4 0-12 z 48 článků
Bruslařský kurz 6. ročníku

18.01.2022 | Aktuálně
Po roční odmlce se v týdnu od 10. do 14. ledna žáci 6. ročníku zúčastnili bruslařského výcviku. Bruslařský kurz se uskutečnil na Kluzišti za Městskou sportovní halou. Žáci měli štěstí na počasí a tak si každý den užili bruslení v těch nejlepších zimních podmínkách. Díky jejich přístupu a nasazení se všichni naučili bruslit či zlepšili své bruslařské dovednosti. Byla radost je sledovat - kabinet učitelů Tv.
Pozorujeme a chráníme přírodu

18.01.2022 | Aktuálně
Ve škole jsme se na chvíli stali vědci. V naší třídní laboratoři jsme zkoumali vlastnosti látek. Měli jsme pomocí jednoduchých pokusů zjistit, které látky jsou nebo nejsou rozpustné ve vodě. Každý z nás dostal vědecký průkaz, laboratorní tabulku na zápis výsledků a z domu jsme si donesli skleničky, různé vzorky látek a spoustu otázek:
Je křída rozpustná? Plave olej na vodě? Z čeho se skládá půda?
Cvičit jsme sice ten den nemohli, ale zato jsme měli spoustu času na zkoumání a moc nás to bavilo. Žáci IV. C.
Testování žáků od 17. 1. 2022

17.01.2022 | Aktuálně
Od 17. 1. bude probíhat testování žáků i zaměstnanců školy pouze 1x za týden, a to v pondělí. Pokud žák není ve škole přítomen v pondělí, testuje se první den nástupu do školy. Testovat se nemusí žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24hodin pro antigenní test a 72hodin pro PCR test).
Nadále platí, že se testují všichni i ti, kteří jsou plně očkovaní a jsou pro prodělaném Covidu.
3. 2. 2022 VOLNÝ DEN ŘEDITELE ŠKOLY

14.01.2022 | Aktuálně
Vážení rodiče, zákonní zástupci a milí žáci,

z organizačních a provozních důvodů vyhlašuji pro žáky naší školy ve čtvrtek 3. 2. 2022 VOLNÝ DEN ŘEDITELE ŠKOLY.
Na tento den pak navážou v pátek 4. 2. 2022 pololetní prázdniny.
Dobrý skutek č. 11

14.01.2022 | Aktuálně
I my, žáci 9.C, jsme se aktivně zapojili do krásné předvánoční akce Dobrý skutek.
21. 12. jsme vyrazili s TU na “předvánoční procházku se třemi zastaveními.
První zastávka byla ve středisku sociálních služeb na Beskydské ulici, kde jsme chtěli zpěvem vánočních koled alespoň trochu zpříjemnit seniorům adventní čas.
Druhá zastávka byla v Nemocnici AGEL Jeseník, kde jsme předali 2 krabice, převážně plyšových hraček, které by měli všem nemocným dětem, které musí pobývat v jesenické nemocnici nebo ji navštěvovat, zpříjemnit jejich pobyt.
Poslední zastávka patřila zvířátkům jesenických
Pohádkový den druháčků na Božence

13.01.2022 | Aktuálně
Žáci II. C a II. D prožili den ve škole jako pohádkové bytosti. K vidění bylo mnohé- princezna, rytíř, myška, Karkulka, vlk, čarodějnice, Elza, Šípková Růženka, Marfuša, kocour Mikeš a spousty dalších. Děti si užily den plný pohádek, kvízů, písniček, her a rébusů. Skládaly také puzzle známých animovaných pohádek, kreslily masku kamaráda, nebo hledaly pohádkové dvojice. Žáčci se učili spolupráci a nápomoci. Z pohledu třídních učitelek a paní asistentky se den hravého učení, kdy dobro vítězí nad zlem, velmi vydařil.
Děti a paní učitelky II. C a II. D
Školní Pébéčko 2022

07.01.2022 | Aktuálně
V úvodním slově našich webových stránek najdeme větu "Základní škola Jeseník jsme my - žáci, učitelé, vedení školy a rodiče..." .Nejde jen o frázi. V letošním roce jsme se po necelých třech letech rozhodli obnovit zapojení našich žáků do rozhodování o využití vyčleněných financí v rámci participativního rozpočtu.
Testování žáků v roce 2022

03.01.2022 | Aktuálně
V období od 3. do 16. ledna 2022 bude ve školách probíhat pravidelné preventivní screeningové testování dětí a žáků s frekvencí 2x týdně, vždy v pondělí a čtvrtek. Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později (nebo jiný den), provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

Testování podstupují všechny děti a žáci, tedy i ti očkování a po prodělaném onemocnění COVID-19.

Testovat se nemusí dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu (72 hodin od PCR a 24 hodin od antigenního test
PF 2022

31.12.2021 | Aktuálně
Přejeme Vám pokoru poutníka,
jenž pokleká s písní o pravdě a přátelství.

Přejeme Vám pokoru poutníka,
když požehnání přináší.

ZŠ Jeseník
Dobrý skutek č.8 - 7.C

28.12.2021 | Aktuálně
Také třída 7.C se velmi aktivně zapojila do krásné předvánoční akce Dobrý skutek.

Děti i učitelé přinesli „hromadu“ hraček, výtvarných potřeb, sladkostí, které snad potěší nemocné děti, jež se léčí na dětské onkologii FN v Brně. Za třídu předala dárky sestřičkám přímo v brněnské nemocnici Nelča Poskerová.

Další aktivitou dětí byla výroba a prodej dobrůtek ve Vánočním bufetu. Vydělaných 1620 Kč se rozhodli darovat Beátce z gymnázia, která bojuje s vážnou nemocí.

Dobrý skutek č.7 – žáci 9. A

27.12.2021 | Aktuálně

I třída 9. A se ráda nechala strhnout celoškolní předvánoční náladou zacílenou na pomoc potřebným a chopila se tak příležitosti vydělat nějakou tu korunu ve školním Vánočním bufetu. V přípravě občerstvení na svůj den, který si pro svůj počin vybrala, si „vyhrnula rukávy“ a připravila opravdu pestrou nabídku lahůdek! Každou přestávku pak deváťáci své skvělé svačinky nabízeli spolužákům a na svých dobrotách tak vydělali celých 3061,-Kč! Z toho na Beátku z gymnázia, jež bojuje s vážnou nemocí, se rozhodli věnovat 2500,- Kč a
Dobrý skutek č.6 - Zdobíme stromečky pro lesní zvířátka

26.12.2021 | Aktuálně
Nejedna třída se vypravila ke krmelcům a studánkám, pramenům, aby odmetla listí, uklidila cestičky ke zdrojům vody a ozdobila stromečky vším,na čem si lesní zvěř ráda smlsne. IV. C utvořila i krmítka.
Přejeme i do lesa pohodové Vánoce.
Předchozí | Dalšístrana / 4 0-12 z 48 článků