Předchozí | Dalšístrana / 9 0-12 z 97 článků
Úspěšný Literární festival

24.06.2022 | Aktuálně
Naši žáci 2. stupně se aktivně zapojili do 2. ročníku Literárního festivalu a odnesli si celou řadu ocenění. Mnozí v sobě objevili skrytý literární, divadelní i pohybový talent a svými představeními, básněmi, úvahami i povídkami oslovili porotu i publikum. Nosným tématem byla „Kniha“ nebo „Cesta za štěstím“. Některé práce jsme si mohli poslechnout přímo v den konání festivalu, v pátek 17.6., jiné - např. komiksy na regionální pověsti nebo blackout poetry neboli naleznou báseň, si bylo možné prohlédnout ve vestibulu knihovny. Všem oceněným žákům děkujeme za tvůrčí kreativitu.
J. Zlámalová
Jako much, ale bez komárů

23.06.2022 | Aktuálně
Dvěma ukrutnými bouřemi byl orámován letošní vodácký kurz tří tříd 9. ročníku. Při první, prakticky po příjezdu, jsme holýma rukama zachraňovali rozestavěné stany, aby nám neulétly v dál. A ta druhá, kdy jsme se sotva doploužili do tábora po celodenním vodním putování, už nás, ani naše profivypnuté stany, nemohla absolutně rozhodit a brali jsme ji jako příjemné zchlazení s následnou bahenní koupelí.
Školní výlet- 3. a 4. ročníky

20.06.2022 | Aktuálně
Třeťáci a čtvrťáci se vypravili na školní výlet do tábora Černý Potok, kde je čekal celodenní animační program. I když malinko popršelo, výlet hodnotíme na výbornou!
Školní výlet 7.A,B

14.06.2022 | Aktuálně
Žáci 7.A a 7.B se podívali nejen za hranice České republiky, ale někteří si sáhli i na hranice svého strachu a pociťovali adrenalin v krvi celý den. Desítky volných pádů, chvilku hlavou nahoru, poté hlavou dolů, mokří, suší jsme si užívali největší a nejrychlejší dráhy v Evropě v zábavném parku Energylandie v polském městě Zator odkud si žáci odnáší spoustu krásných zážitků.
Pohádkové dopoledne

13.06.2022 | Aktuálně
Již tradičně se na Božence uskutečnilo Pohádkové dopoledne pro budoucí prvňáčky z okolních mateřských škol. Naši nejstarší žáci plnili roli průvodců, čtvrté ročníky pak zajistily pohádková stanoviště. K vidění bylo mnohé. Nádherné kostýmy, zajímavé úkoly, interakce mezi malými a velkými školáky, nová přátelství a především spoustu zábavy!
Bezva výlet třídy II. C po krásách Jeseníků

12.06.2022 | Aktuálně
Jeli jsme vlakem do Ostružné, potom jsme se vydali do Petříkova. Po cestě jsme pozorovali přírodu, zvířátka, viděli jsme kravičky s telátky, hráli jsme hry. V Petříkově nás čekala nafukovací atrakce- obrovský terč, do kterého jsme se trefovali míčem, hráli jsme přehazovanou, fotbal, házeli jsme na koš a užívali si pobytu v přírodě.
Školní výlet V. C + V. D

09.06.2022 | Aktuálně
Poslední školní výlet pospolu zažili páťáci z Boženky v Olomouci. Navštívili Laser game arénu a Pevnost poznání. Spoustu krásných a nových zážitků na druhém stupni přeje paní učitelka Hlobilová a paní učitelka Diasová.
PŘEDTANEČNÍ ZŠ JESENÍK

08.06.2022 | Aktuálně
Klub sportovního tance Jesenicka přichází ve spolupráci se ZŠ Jeseník se zajímavou a atraktivní nabídkou akce Předtaneční 2022, která je směrována na žáky osmých a devátých tříd celého jesenického regionu. Žáci uvedených tříd se bližší informace dozví při osobním setkání s taneční mistrovou paní Soňou Petrovou a Matiasem Kavickým v pondělí 13. června 2022 v 11:40 hodin v tělocvičně ZŠ pro všechny třídy společně. Kurz bude probíhat v 7 termínech uvedených na letáčku v příloze vždy ve středu od 18:00 do 19:30 hodin v tělocvičně Z
Beseda druháčků s hasiči

06.06.2022 | Aktuálně
Kolik z vás se chtělo stát v dětském věku hasičem? Naši druháčci byli pečlivě seznámeni s náplní tohoto nepostradatelného povolání. Děti se seznámily, co je náplní práce hasičů, zopakovaly si důležitá telefonní čísla, dostaly spoustu pěkných dárečků, mohly si také vyzkoušet hasičskou uniformu. Mockrát děkujeme za zajímavou a poučnou besedu s prezentací, jak se zachovat v různých nebezpečných situacích.
Předchozí | Dalšístrana / 9 0-12 z 97 článků