Dlabání dýní ve školních družinách x dýňové slavnosti spolku Sudetikus na ZŠ

06.11.2021 | Školní družina
Naše dlouhá tradice dlabání dýní byla v čase covidu přerušena. Bohužel ani v letošním roce jsme nemohli pozvat rodiče, prarodiče a sourozence dětí, a tak jsme se věnovali dlabání v jednotlivých družinkách s dětmi sami.

Menší děti nám přichystaly krásné obrázky a papírové řetězy, my ostatní jsme na obou budovách tvořily strašidýlka, konvičku s hrníčky, spongeboba, zubaté příšery i usměvavé postavičky. Čtvrté oddělení na BN připravilo malý fotokoutek s dýňovými kníry, brýlemi a vtipnými bublinami.

Vše bylo předáno na akci spolku Sudetikus, která probíhala v areálu naší školy v sobotu

9. 10. 2021 v odpoledních hodinách. Děti měli radost, že i naše dýně byla ve velké konkurenci oceněna. Nápad holek vyrobit oblíbenou pohádkovou postavu Spangeboba, v našem provedení víc kulatějším, skončil na druhém místě.

Děkujeme za skvělou spolupráci se Spolkem Sudetikus a budeme se těšit na další ročník a snad již i s účastí širší rodiny.

Mgr. Gabriela Žáková - vedoucí vychovatelka ŠD

Dlabání dýní ve školních družinách x dýňové slavnosti spolku Sudetikus na ZŠ