Jako much, ale bez komárů

23.06.2022 | Aktuálně
Dvěma ukrutnými bouřemi byl orámován letošní vodácký kurz tří tříd 9. ročníku. Při první, prakticky po příjezdu, jsme holýma rukama zachraňovali rozestavěné stany, aby nám neulétly v dál. A ta druhá, kdy jsme se sotva doploužili do tábora po celodenním vodním putování, už nás, ani naše profivypnuté stany, nemohla absolutně rozhodit a brali jsme ji jako příjemné zchlazení s následnou bahenní koupelí.

Ale mezi bouřemi nám meteorologický bůh poskytl nádherné čtyři slunné dny plné vodního dovádění. Od základního výcviku na kánoích na klidném Baťově kanále, přes dovádění na kajacích a raftech v divých peřejích jezu, až po sjezd čarokrásných meandrů řeky Moravy. Došlo i na bojové vodní hry v týmech, náhled do tajů bridge jumpingu a večerní pění u věčného táborového ohně.

Bylo nás jako much, ale i v rekordním počtu 49 žáků se podařilo pracovat v atmosféře vzájemné důvěry a spolupráce, a to i mezi žáky jednotlivých tříd 9. ročníku, což bylo v podstatě jedno z dalších poslání našeho kurzu. Všem zúčastněným patří dík za pohodový průběh kurzu a našim už skoro bývalým zlatíčkům popřát hodně zdaru v dalším životě.

Jako much, ale bez komárů