Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!

Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!

27.06.2022 | Aktuálně
Rok se s rokem sešel, konec školního roku už pomalu tahá za poslední zvonění a my se loučíme s našimi deváťáky. Před závěrečnou rozlučkou ale vždy následuje ještě prestižní baseballové utkání – výběr ze všech devátých tříd vs pedagogové, které se letos konalo již popáté, to už věru začíná být
skvělá tradice!
I letos musel výběr pedagogů mobilizovat opět po roce své, na konci školního roku již vyčerpané, fyzické síly a strategické dovednosti, aby obhájil loňské vítězství. Doposud byl pedagogický tým poražen pouze jednou, a to v roce 2019. Pro deváťáky to byla tedy pořádná výzva! Aby se utkání rozhodovalo spravedlivě, rozhodcovské úlohy se zhostil bývalý žák naší školy, člen jediného vítězného týmu, Roman Velc, a úlohu vskutku neměl vůbec jednoduchou. V takto velkém utkání hrají roli často emoce, nebylo tomu jinak ani letos, zhostil se toho ale skvěle a za to velký dík!
Napětí v obou týmech by se dalo krájet, pod maskou úsměvů, vtípků a srandiček se skrývala jediná touha – zvítězit! Ani jeden tým si nedal nic zadarmo. Nechyběly vypjaté a nerozhodné situace, homeruny, skvělé, ale i obtížné nadhozy a v neposlední řadě vášnivý zápal pro hru. Jen ti fanoušci letos byli trošku chcíplí, ale není se čemu divit, vždyť na přímém sluníčku to byl doslova mordor.
Skvělé utkání musí mít dynamický začátek, napínavý průběh a hlavně, strhující závěr. V poslední 6. směně nakonec tým pedagogů strhl vítězství na svou stranu a doběhem 4 hráčů navýšil skóre na konečných 16:15. Sláva vítězům a čest poraženým. My učitelé se teď během dalšího roku dáme ze zápasu zase do kupy a příště se už těšíme na další vyzyvatele. Deváťákům hodně štěstí v další etapě!
Týmy:
9. roč. – Balcárek C, Kubíček, Gajdošová, Grepl, Jelínek, Liewehr, Stiaková, Trubačík, Trunda
Pedagogové: Liberda, Poskerová, Fellner, Grosičová, Sekanina, Liptay, Stránská, Dvořák, Mikula
Fotografie
Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!
Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!
Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!
Nahodit kšilty, chopit se pálky a mydlete to tam!