Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou

Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou

29.06.2022 | Aktuálně
Vůně přicházejících prázdnin už se line vzduchem, sluníčko nám kreslí na tvář letní odstín a poslední zvonění už se blíží mílovými kroky! Co to tedy znamená? No že se chystá Doškolná! Akce, která nás všechny stmeluje, poukazuje na správné hodnoty, oslavuje hravost, kreativitu a týmovou spolupráci, oceňuje ty nejlepší z nejlepších a navíc ještě nese prvky charitativní.
Letošní ročník byl navíc ještě doplněn o projektovou výuku na téma Výchova k myšlení v globálních souvislostech a výchova demokratického občana, což ještě umocnila současná situace na Ukrajině.
Připravený byl velmi pestrý program, do kterého se zapojila úplně celá škola. Třídy druhého stupně měly za úkol připravit stánky s občerstvením a soutěžní aktivity pro stupeň první. Každá třída si proto zvolila jeden z evropských demokratických států, kterému se rozhodla vzdát hold přípravou tradičních pochutin a jejich symboliku promítnout nejen do soutěží, ale také do svých kostýmů. A přehlídka to byla vskutku pestrá. Ochutnat a zasoutěžit jste si mohli v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Finsku, Švédsku, Skotsku, Chorvatsku, Řecku, Francii, Itálii, Anglii a Španělsku a také na Ukrajině.
,,Mami, proč má ten pán na sobě sukni?“
,,Protože je to Skot Maruško, je to jejich národní kroj.“
„A tati, proč má ten chlapec na sobě jen prostěradlo?“
„Právě vyšel z finské sauny, víš? To je taková jejich tradice. Tak co, už máš hlad? Podívej, od toho stánku se line vůně pravých francouzských croissantů.“
„Tatíí, když já bych radši ten párek v rohlíku.“
No a s párkem v ruce a pusou od kečupu nezbývalo nic jiného než omrknout bohatý pódiový program, kde se představili žáci ze všech ročníků. Tleskat jste mohli tanci, zpěvu, či hře na hudební nástroje, ať už to byl kolektiv, nebo jednotlivci, viděli jsme obdivuhodné výkony. Nechybělo ani ocenění mimořádných výkonů některých z našich žáků ze strany pana ředitele Dominika Liberdy.
A že se akce povedla, se pozná podle diváka. Překvapila hojná účast rodičů, a to i přes nepřízeň počasí. Právě těm patří díky nejen za podporu svých ratolestí, ale zakoupením některých z nabízených dobrot jste podpořili naše žáky v jejich týmové snaze a cvičení prodejních dovedností. Všechny výdělky navíc poputují do Sdružení rodičů, které žáky nadále finančně podporuje na školních akcích. Konečně i poděkování nepedagogickým pracovníkům, protože bez nich by akce ani nemohla
proběhnout.
Kdo neviděl, neuvěří, co všechno jsou samotní žáci schopni vytvořit. A my jsme rádi, že právě akce Doškolná dává všem prostor ukázat, co v nich vězí. No a teď už opravdu Doškolná, mějte se, užijte si prázdniny, nečumte pořád do těch obrazovek a v září opět ve školních lavicích čau!
Fotografie
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou
Akce Doškolná aneb cestujeme Evropou