Podzimní slavnosti

Podzimní slavnosti

21.11.2022 | Aktuálně
Na ZŠ Jeseník se po covidové pauze opět vrátily Podzimní slavnosti! Žáci napříč stupni i jejich rodiče měli nejen možnost procházet se budovou Nábřežní, oděnou v podzimním hávu, ale i vychutnat si v kavárně Pohoda široký sortiment dobrot rozličných chutí (napečený našimi žáky s rodiči), a strávit tak komunitně příjemné a pohodové odpoledne.

Obzvláště žákům jsme pak chtěli program podzimně okořenit, proto jsme si pro ně připravili dobrodružný příběh plný zajímavých úkolů, v hlavní roli s tajemnou postavou, kterou se podařilo omylem vyvolat žákům druhého stupně. Ta zoufale bloudíc na různých místech v prostorách školy zanechala poselství v podobě svých slavných citátů. Tajemné osobě pak už nezbývalo nic jiného než doufat, že se na škole najde dostatečný počet odvážných, bystrých, kreativních a fyzicky zdatných žáků, kteří budou schopni v citátech skrytou šifru rozluštit a na vhodném místě, ve správný čas, zvolat její jméno, aby se mohla vrátit zpět na místo, kam její duše patří. 

Začátek příběhu odstartovala mysteriózní audionahrávka a poté se již účastníci mohli pustit do luštění. Ve škole se to hemžilo jako uvnitř včelího úlu, už od začátku bylo jasné, že příběh dojde dobrému konci. 

Před velkým finále bylo třeba ještě ohodnotit ty nejoriginálnější podzimní masky, kterých se sešlo na obou stupních mnoho. A tik tak, nastal čas, pátá hodina odbila, na zvolání jména se osoba zjevila! Přišel Jan Ámos Komenský, učitel národa, jenž razil školu hrou. Závěrečná divadelní scéna, kdy se J. A. Komenský s žáky loučí a vrací se branou zpátky do nebes, byla již jen pomyslnou odměnou žákům za úspěšné řešení úkolů a zpestřením celého programu. A každý přece ví, že na konci každé akce se musí konat pořádná afterparty, takže o závěrečnou diskotéku jsme nemohli nikoho ochudit. 

Nebylo lehké se po delší pauze vrátit k pořádání větších akcí pro veřejnost. Díky patří všem zaměstnancům školy, protože bez lvího podílu každého z nich se akce podobného stylu nedají pořádat. Věříme, že se investice každého z nich vyplatila a žáci i rodiče si odnesli příjemné zážitky a strávili na naší škole pohodové podzimní odpoledne. Myslím, že se nám poselství J. A. Komenského daří naplňovat a naše škola byla, je a bude hrou. 

Fotky z foto koutku naleznete zde: FOTOKOUTEK

Fotografie
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti
Podzimní slavnosti