VÍTĚZSTVÍ NAD ČARODĚJEM - škola bude!

VÍTĚZSTVÍ NAD ČARODĚJEM - škola bude!

31.08.2023 | Aktuálně
Ve dnech 22.-25.8.2023 se uskutečnil již tradiční seznamovací adapťáček pro děti z budoucích 1. tříd naší školy. Zúčastnilo se jej 49 dětí, o které se starali vedoucí z řad pedagogů školy, ředitele, školní psycholožky a studentů, pan školník a paní kuchařky.

V úterý 22.8. jsme se sešli v družinách školy na Průchodní ulici. Počáteční nejistotu některých dětí se podařilo zaplašit ještě před začátkem samotného programu. V altánku školy přivítal děti pan král, rytíř a dvorní dámy. Z dětí se stala králova družina, která vstoupila do pohádkového příběhu. Aktivity byly jeho součástí, během děje děti získávaly razítka za projevené dovednosti. Zcela zaslouženě se jim na tričku objevovala písmenka:

O - jako OCHRÁNCE - pomáhá druhým dětem

B - jako BOJOVNÍK - je aktivní a překonává překážky

V - jako VŮDCE - dokáže vést, motivovat, někdy i usměrňovat druhé

Č - jako ČESTNÍK - dodržuje stanovená pravidla, je férový

M – jako MAZÁK - vymyslí postup, řešení při plnění úkolu

Na závěr příběhu děti za pomoci rodičů přemohly čaroděje, osvobodily si paní učitelky, zamčené ve věži a škola tak může letos opět začít. Uspěly všechny děti, proto mohly být pasovány na rytíře a rytířky hradu Školštejna. Navíc získaly kamarády a ztratily počáteční strach ze školy.

Většině dětí i rodičů, s nimiž jsme mluvili (i nám samotným), bylo líto, že tábor skončil. Tak příští rok se budeme těšit na další prvňáčky!

Za tým vedoucích Milada Herodková - školní psycholožka