Den Země aneb Ukliďme Jeseník

Den Země aneb Ukliďme Jeseník

24.04.2024 | Aktuálně
Všech dvanáct tříd druhého stupně ZŠ Jeseník se v rámci naší akce UKLIĎME JESENÍK pořádané na oslavu Dne Země vydaly podle předem domluvených tras vysbírat odpadky z města Jeseník.

Trasy vedly nejen na jesenická sídliště, ale i na místa, kde byla dříve kasárna, nebo se nachází skate park. Právě tato místa byla pro sběr odpadků obzvláště zajímavá. Koho by napadlo, že venku může najít odhozenou vycpanou veverku, sekačku na trávu, několik matrací a kdyby jste  byli odvážní, mohli byste si svůj domácí šatník rozšířit i o pár zánovních kousků.

I když po ránu byly některé odpadky ještě přimrzlé k zemi, nevzdali jsme to a věříme, že i vy si všimnete, že okolní příroda je zase o něco čistější. Snad tomu tak zůstane nastálo a odpad bude ukládán tam, kam patří. Ale to už záleží jen na nás všech.

Tímto činem jsme se zapojili do velkého projektu Ukliďme Česko, který nás ve sběru odpadků podpořil darováním pytlů na sběr odpadu a ochrannými rukavicemi. Sbírat některé odpadky bez nich by skutečně nebylo příjemné.
 

Fotografie
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník
Den Země aneb Ukliďme Jeseník