Slunečná vycházka po pamětihodnostech Jeseníku

26.05.2022 | Školní družina
Dne 19.5.2022 vyrazilo 2. a 3. oddělení ŠD na společnou vycházku. Cílem bylo navštívit zajímavá a historická místa v Jeseníku.
2 .oddělení tvořené dětmi z 2. D a 3. B pod vedením paní vychovatelky Rekové.
3. oddělení tvořené dětmi ze 2. C a 3. C pod vedením paní vychovatelky Spáčilové.

Vyrazili jsme krátce po 13:15 hodin a vraceli jsme se po 15. hodině. Nejprve jsme procházeli kolem radnice, kdy se děti dozvěděly něco o historii radnic, pak jsme pokračovali do Katovny. Tam si děti prohlédly výstavu obrazů a zároveň se dozvěděly něco o historii a současnosti Katovny.

Abychom se trochu zchladili a občerstvili, zastavili jsme se na zmrzlinu, kde bylo z čeho vybírat! Byla to dobrota a žádné z dětí neodešlo bez zmrzliny. Pak jsme ještě nakoukli k Vodní tvrzi, popovídali jsme si o historii, pak na skok do areálu ZŠ Průchodní a honem zpět na „Boženku“.

Byla to pěkná procházka, s objevováním něčeho nového a výbornou zmrzlinou. Děti byly spokojené a moc se jim na vycházce líbilo.

Napsala: Bc. Andrea Reková

Slunečná vycházka po pamětihodnostech Jeseníku