27. ročník Hubertova poháru

06.05.2022 | Úspěchy
Běžím, hodím, sestřelím, přelezu a hurá do cíle. Tak to je Hubertův pohár, který se po dvouleté přestávce opět uskutečnil v supíkovické aréně. Sv. Hubert jako patron všech lovců dohlížel na více než stovku závodníků z devíti jesenických škol, kteří museli na tříkilometrovém okruhu obstát ve střelbě ze vzduchovky, v hodu granátem na cíl a v přelézání vodorovně ukotveného lana nad roklí plnou pavouků.
Naše bilance v jednotlivcích, tedy 2 zlata (Honza Balcárek st. žáci + Mates Bernatík ml. žáci) a 2 stříbra (Adam Kanálik ml. žáci a Viki Sekaninová ml. žačky), dávala velkou šanci i na vítězství v týmech. Nakonec jsme museli zatleskat družstvu z Lipové, které mělo při stejném počtu 10 bodů lepší umístění na dalším nebodovaném místě.
Jak moudře poznamenal jeden z našich žáků, dopadlo to ideálně. Ostudu jsme neudělali, ale pohár jsme nevyhráli, takže nás snad nechají startovat i v příštím ročníku s číslem 28.
27. ročník Hubertova poháru