OK v přespoláku otevřelo opět školní soutěže

17.09.2021 | Úspěchy
Navzdory počasí panovala minulý čtvrtek ve Ski areálu Miroslav slavnostní nálada. Není divu, když se zde po roce a půl konala první školní sportovní akce po covidové přestávce. Krásné podzimní pošmourno přivítalo přes dvě stovky účastníků okresního kola školních družstev v přespolním běhu z desítky základních škol našeho okresu.
Ještě než mladí vytrvalci vyběhli na tratě od 600m do tří kilometrů, měli mokré kecky od ranní rosy a ramena jim skrápěl podzimní deštík. Ale konec dobrý, všechno dobré, a tak při vyhlášení výsledků všech osmi kategorií už vysvitlo i sluníčko.
I naše škola samozřejmě postavila v každé věkové kategorii šestičlenný dívčí i chlapecký tým a svěřenci z I. a II. stupně nám dělali radost na všech frontách – svojí bojovností, entusiasmem a nakonec i výsledky, které jsou, především, u těch mladších, až druhořadé.
Pro kategorie III. a IV., tedy žáky druhého stupně, bylo okresní kolo zároveň kvalifikací na krajské kolo, které se v průběhu října uskuteční u nás v Jeseníku. Tam budeme mít stoprocentní zastoupení. Díky všem zlatíčkům za reprezentaci školy a hodně zdaru na „krajáku“.
Výsledky našich nejlepších:
I. kat. dívky (1. - 3. tř.) – 3. Hapalová A., 6. Kubíčková B.
I. kat. chlapci (1. - 3. tř.) – 3. Sekot D., 4. Makarenko M., 5. Mareček M.
II. kat. dívky (4. - 5. tř.) – 1. Kupková Z., 2. Christmannová V., 5. Korityáková I., 6. Kačor T.
II. kat. chlapci (4. - 5. tř.) – 5. Mrkvica J.
III. kat. dívky (6. - 7. tř.) – 1. Kubíčková A., 2. Poskerová N., 3. Juříková N., 6. Strapek I.
1. družstvo ZŠ Jeseník – postup do KK
III. kat. chlapci (6. - 7. tř.) – 1. Kupka M., 2. Gajdoš M., 3. Mrkvica V., 4. Hlobil M., 6. Keltoš J.
1. družstvo ZŠ Jeseník – postup do KK
IV. kat. dívky (8. - 9. tř.) – 1. Gajdošová V., 3. Macurová B.
1. družstvo ZŠ Jeseník – postup do KK
IV. kat. chlapci (8. - 9. tř.) – 4. Kubíček J., 6. Rotter V.
OK v přespoláku otevřelo opět školní soutěže