Logická olympiáda

05.11.2022 | Úspěchy
V měsíci říjnu se již 15. rokem uskutečnilo základní kolo Logické olympiády žáků základních a středních škol v celé České republice, které pořádá Mensa ČR. Tato soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Naše škola měla také několik želízek v ohni. Na prvním stupni se základního kola zúčastnilo celkem 7 žáků z obou budov naší školy – p. Průchodní a p. Boženy Němcové. A naši malí řešitelé se vůbec ve světě logiky neztratili, ba naopak ukázali, že logika a uplatnění logické myšlení v náročných úkolech je pro ně hračka.

A jak to dopadlo?

Do krajského kola v kategorii A (3. – 5. třída) s přehledem postoupil J. Palčo z 5. B třídy ZŠ Jeseník, p. Průchodní. Celkem se v této kategorii zapojilo 17 701 řešitelů z celé České republiky, přičemž 962 řešitelů bylo z Olomouckého kraje.

V kategorii A2 (2. třída) dosáhl krásného umístění M. Palčo z 2. A třídy ZŠ Jeseník, p. Průchodní – 8. místo. Tato kategorie bohužel nemá postup do krajského kola, jinak bychom měli dalšího krajského semifinalistu. V této kategorii se zapojilo celkem 4 293 řešitelů, z toho 196 řešitelů pochází z Olomouckého kraje.

Skvělý úspěch našich dětí! Všem řešitelům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme oběma bráškům a Honzíkovi držíme palce v krajském kole Logické olympiády, které se uskuteční 4. 11. 2022 v Prostějově.

Logická olympiáda