Pythagoriáda 2022

Pythagoriáda 2022

29.11.2022 | Úspěchy
V úterý 1. 11. 2022 bylo ve školní jídelně na Nábřežní v 7:45 nezvykle živo. Sešli se zde vybraní žáci se zájmem o matematiku a logiku nikoliv k příjemnému posezení u jídla (jak by se v jídelně dalo předpokládat), ale k pořádné porci 15 netradičních příkladů, doplňovaček a algebrogramů soutěže Pythagoriáda.

Přítomno bylo celkem 60 žáků ve čtyřech kategoriích – 6., 7., 8. a 9. ročník.
Soutěžící poměřili svou intuici, úsudek a talent v hodinovém klání. To, že se nejednalo o jednoduché příklady, dokazuje postup do okresního kola pouze jediné účastnice, a to Nely Poskerové ze třídy VIII. C, která splnila postupovou hranici 9 bodů. V okresním kole konaném 23. 11. 2022 na Gymnáziu Jeseník se Nela rozhodně neztratila a zdárně reprezentovala naši školu.

Za PK Matematika a její aplikace M. Bendová