Duhová písnička

Duhová písnička

12.12.2022 | Úspěchy
Ve čtvrtek 8. 12. byla jesenická Kaple svědkem krásných pěveckých výkonů. O úžasnou atmosféru na okresní pěvecké soutěži Duhová písnička se zasloužili i zpěváci z naší školy. Porotu nejvíce zaujal výkon M. Snášela, který získal diplom a cenu za 1. místo. Gratulujeme!

Cílem zakladatele této okresní pěvecké soutěže určitě primárně nebylo poměřování hlasového rozsahu, schopnosti držet rytmus či si zapamatovat text písní. Tušíme, že motivací bylo povzbudit děti k tomu, aby v sobě hledali lásku k hudbě a touhu umět ji projevit navenek. A to nejen doma v koupelně či pokojíčku, ale i před obecenstvem, což už ale vyžaduje důkladnou přípravu. Takže než vystoupíte na soutěži, jako je tato, věnujete se přípravě, hledáte pro sebe vhodnou písničku, cvičíte ji, zpíváte ji doma rodičům, spolužákům, trénujete a vychytáváte mouchy vašeho výkonu s pány učiteli a pak v den D můžete konečně vystoupit. Ano, je to ta pomyslná třešnička na dortu, protože se zde setkáte se stejně naladěnými vrstevníky. A to, co vás sem přivedlo, vás všechny spojuje. Všichni se snaží podat co nejlepší výkon, překonat trému a užít si chvíli, kdy mohou ukázat ostatním tu svou radost z hudby a to, co se naučili. A o tom to je!

Zpěváci z budov naší školy:

Boženy Němcové: S. Štelclová, K. Krátká, A. Hanulíková, K. Kavková, S H.laváčková a S. Verešová.

Průchodní: N. Valicová, T. Antlová, J. Žatecký, L. Jeřábková a K. Stránská, E. Ferenčíková

Nábřežní: N. Hledíková, J. Forgáčová, M .Snášel a I. Dušková

Všem, kteří reprezentovali naší školu, děkujeme.

Fotografie
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička
Duhová písnička