Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

14.12.2022 | Úspěchy
V pondělí 5. 12. 2022 porovnalo úroveň vlastního jazykového a slohového projevu ve školním kole Olympiády v českém jazyce 16 žáků z 8. a 9. ročníku.

Vítězem se stala Sára Sedláčková z 9. C, Vašek Zlámal z 9. B obsadil 2. místo a na 3. místě skončila Petra Hořejšová z 9. B. Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole. 

Za vyučující českého jazyka L. Janečková

Vítězná práce

Na listopadu se mi líbí/nelíbí...

Jsem strom Ferda, i když nyní už stromem vlastně nejsem. Spíš bych se přirovnal k pařezu. Stojím na krásné mýtině poblíž lavičky. Kdybych uměl mluvit, nezastavil bych se. Takhle můžu psát jenom deník.

Když jsem byl mladší, podzim a zimy pro mě bývaly složité. Všude byla zvěř, která mě chtěla sníst. Nenáviděl jsem to. Ale přesto miluji všechna roční období. Hlavně podzim. Listy se mi krásně zbarvily. Byla to nádhera. Plno lidí si mě i fotilo. Když mi listy v listopadu spadly, vytvořily nádherný barevný koberec. Mám rád listopad, líbí se mi jeho barevnost.

Za svůj život jsem toho zažil opravdu hodně. Malé děti válející se v listí, zamilované páry sedící na lavičce. To, že do mě nožem ryly svoje inicály, se mi už vůbec nelíbilo. Také jsem posloužil ptačím rodinám, které si na mně postavily svůj domov. To bylo zpěvu!

A i když teď si na mě maximálně někdo položí hrnek s kávou, stále rád vzpomínám na celý svůj život, na všechna uplynulá roční období, na svoje oblíbené podzimní dny...

Petra Hořejšová, žákyně 9. B