Úspěch ZŠ Jeseník na palubovce

14.05.2024 | Úspěchy
Úspěšné sportovní tažení ZŠ Jeseník pokračovalo vítězstvím a třetím místem v dalším turnaji, tentokrát v basketbale.
Basketbalového turnaje se 10.5.2024 zúčastnilo šest družstev – ZŠ Vápenná, ZŠ Bělá pod Pradědem, ZŠ Písečná, ZŠ Lipová a dvě družstva naší školy. Základní zápasy se odehrály ve dvou skupinách. Družstvo A svou skupinu vyhrálo a hrálo finálový zápas o první místo, družstvo B bylo ve své skupině druhé, a hrálo finálový zápas o třetí místo. Obě naše družstva hrála s obrovským zápalem, disciplinovaností a touhou po vítězství, což se jim vyplatilo. V boji o třetí místo jsme hráli s Písečnou, se kterou naše družstvo v základní skupině celkem snadno podlehlo, ale v boji o třetí místo nic nenechali na náhodě, porážku Písečné vrátili a získali tak bronzové medaile. Nejlepším hráčem tohoto družstva byl vyhlášen Daniel Sekot.
Družstvo A hrálo o první místo s družstvem ze ZŠ Lipová. Zápas byl dramatický a vyrovnaný od začátku až do konce, bojovalo se doslova o každý míč. Více štěstí stálo na naší straně. Naše družstvo vyhrálo pouze o jeden jediný bod. Nejlepším hráčem tohoto družstva byl vyhlášen Adam Sekot. Nejlepším střelcem celého turnaje byl Daniel Sekot.
Naši školu reprezentovali tito žáci:
Družstvo A :
Jiří Mamiňák