Pythagoriáda

16.11.2021 | Úspěchy
To, že školní jídelna není jen místem poledního setkávání žáků a učitelů u oběda, dokazuje i školní kolo tradiční matematické soutěže Pythagoriáda.
U porce 15 netradičních příkladů, algebrogramů a doplňovaček se sešlo na začátku listopadu za dodržení všech hygienických opatření celkem 60 žáků 6. – 9. ročníku – zájemců o matematiku.
Rozhodně se nejednalo o jednoduché příklady. Účastníci poměřili svůj talent, úsudek a intuici v hodinovém klání. Ve školním kole se umístili na třech nejvyšších příčkách v kategorii 6. ročníku David Pírek ze 6. A na 1. místě, Kamil Sládek ze 6. B na 2. místě a Michal Hlobil ze 6. C na 3. místě.
Ze soutěžících 7. ročníku 1. místo obsadila Nela Poskerová ze 7. C.
V 8. ročníku 1. příčku obsadila Petra Hořejšová z 8. B, 2. příčka patří Sáře Sedláčkové ze 8. C a 3. příčku obsadil Václav Zlámal z 8. B.
V kategorii 9. ročníku předvedli nejlepší výkony žáci 9. A. Janu Jelínkovi patří 1. místo, v těsném závěsu za ním na 2. místě byla Klára Doleželová a na 3. místě se umístila Simona Stiaková.
Do okresního kola 8. 12. 2021 postupuje dle bodového ohodnocení David Pírek, Petra Hořejšová, Sára Sedláčková a Jan Jelínek. Věříme, že i v okresním kole se neztratí a budou dobře reprezentovat naši školu.
M. Bendová