PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Školní družina je v provozu každý pracovní den, kdy probíhá školní vyučování.

Ranní provoz je od 6:00 do 7:50 hod., ale je nutné přijít nejpozději do 7:30 hod. Ranní školní družina je určena pro všechny žáky ZŠ Jeseník, tedy i ty, jež nejsou přihlášeni k zájmové činnosti.

Odpolední družina je po skončení vyučování do 17:00 hod. a je určena pro přihlášené děti.

V době od 13:00 do 14.00 hod. nelze účastníky zájmového vzdělávání uvolňovat ze ŠD, neboť školní družina uskutečňuje svůj hlavní program (časově náročnější organizované aktivity, vycházky, návštěvy kulturních akcí, exkurze atd.). Nemůže v tomto čase garantovat, že dítě bude ve škole nebo v jejím blízkém okolí.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Školní družina je určena pro žáky 1. stupně základní školy. Nabízí zájmové vzdělávání v době mimo
vyučování a řídí se podle vlastního vzdělávacího plánu a vnitřního řádu.

U dětí podporujeme vztah k lidem, přírodě, ochraně zdraví, vedeme je k otevřené komunikaci, schopnosti vzájemné spolupráce a respektu. Rozvíjíme u nich pracovní zkušenosti, estetické cítění a celkovou zvídavost. Chceme naučit děti, aby věděly, jak trávit svůj volný čas, aby uměly řešit své problémy, mluvit o nich. Další naše aktivity spočívají ve vedení dětí k ekologii, ochraně přírody, prohloubení úcty a hrdosti k našemu kraji a městu a to i za přispění dalších organizací – např. SVČ Duha, CHKO Jeseníky, Státní archiv, MKZ Jeseník, spolek Sudetikus, Hasičský záchranný sbor, Jesenická záchranná služba nebo nemocnice.

V letošním roce máme otevřeno 11 oddělení na dvou budovách. Na ulici Průchodní 5 oddělení v samostatné budově ŠD. Na budově Boženy Němcové jsou otevřeny tři oddělení v přízemí, jedno v druhém patře a dvě ve třetím patře. Všechna oddělení mají plně kvalifikované vychovatele.

V letošním roce je poplatek za školní družinu stanoven ve výši 1000,-Kč. Platba se provádí z online pokladny žáků a to ve dvou splátkách /500,- Kč dne 24. září 2021 a 500,- Kč dne 21. ledna 2022/.

Plánované zájmové kroužky při ŠD nebo z projektů školy:

ZŠ Boženy Němcové

• PO    Dramaticko-taneční    Kamila Machalová      1. - 2. tř.                 /15.00 – 16.00 hod./
  • PO    Vaření                           Markéta Adlová         3. - 4. tř.                 /15.00 – 16.00 hod./
  • ÚT    Šikovné ručičky             Andrea Reková         přípravná. tř.          /11.45 – 12.35 hod./
  • ÚT    Ruční práce                  Andrea Reková            1. – 3. tř.             /15.00 – 16.00 hod./
  • ST    Keramika                      Gabriela Žáková        3. - 5. tř.                 /15.00 – 16.30 hod./
  • ST    Sportovní hry                Marek Hlavačka        1. - 2. tř.                 /15.00 – 16.00 hod./
  • ST    Stolní hry                      Simona Klosovská     3. - 5. tř.                 /13.00 – 14.30 hod./
  • ČT   Sportovní hry                 Marek Hlavačka        3. - 5. tř.                 /15.00 – 16.00 hod./
  • ČT   Keramika                       Dana Spáčilová         1. - 2. tř.                 /15.00 – 16.10 hod./

Z důvodu velkého zájmu o kroužek vaření a keramika 1. a 2. tř., budou děti rozděleny na dvě skupiny. Informace od vedoucích zájmového útvaru budou rodičům zaslány edookitem. Kroužek bude potom probíhat jednou za čtrnáct dní.

Obsazenost a rozdělení dětí v zájmových útvarech je na rozhodnutí vedoucího kroužku.

ZŠ Průchodní

• PO Pohybové hry                Vlastislava Hájková  1. – 2. tř.   /15.30 – 16.30 hod./
  • ÚT Dramaticko-hudební      Pavel Dzubák            1. – 3. tř.   /15.30 – 16.30 hod./
  • ST Angličtina                     Vladimíra Morávková 1. – 2. tř.   /15.30 – 16.30 hod./
  • ST Pohybové hry                Vlastislava Hájková   3. - 5. tř.    /15.30 – 16.30 hod./
  • ČT Ruční práce                 Lucie Musilová            2. – 4. tř.   /15.30 – 16.30 hod./

V keramickém kroužku se vybírá 150,-Kč na nákup keramické hlíny a cca 150,- Kč na nákup potravin v kroužku vaření - dále dle vyúčtování vychovatele.

V případě volných míst, lze do kroužků při ŠD přijmout i žáky ZŠ Jeseník, kteří nejsou účastníky zájmového vzdělávání. Přednostně jsou přijímány děti, které do zájmového kroužku chodily již v loňském školním roce.

Všechny kroužky při ŠD jsou zdarma. Předpokládaný začátek ve třetím týdnu září.

Kam dál

Kontakty

Vychovatelé ZŠ BOŽENY NĚMCOVÉ 1. oddělení:  Markéta Adlová (třídy I. C, část III. B)  marketa.adlova@zsjesenik.cz       tel. č.+420 601 160 046 2. oddělení:  Bc. Andrea Reková (třídy II. D, ... (více)